HISTORIA NASZEJ HODOWLIDogi niemieckie towarzyszą nam od wielu lat.
Nasza hodowla jest małą hodowlą domową. Wszystkie nasze psy mieszkają razem z nami w domu, są kochanymi i rozpieszczanymi członkami naszej rodziny, każdy z nich ma swoje prawa i swoje miejsce na kanapie.

Wszystkie nasze szczenięta wychowywane są w domu, w kontakcie z ludźmi i dorosłymi psami, uczestniczą także we wszystkich wydarzeniach jakie dzieją się na co dzień w domu. Od pierwszych chwil uczymy szczenięta przyjemności płynącej z kontaktu z człowiekiem, zaufania i miłości do ludzi. Dokładamy wszelkich starań, aby szczenięta, które przychodzą na świat w naszej hodowli spełniły oczekiwania przyszłych właścicieli, związane z marzeniami o posiadaniu Doga Niemieckiego.
Z każdym urodzonym szczenięciem łączy nas głęboka więź, dlatego szukamy dla nich kochających i odpowiedzialnych domów, w których będą pełnić rolę członka rodziny. Naszym największym marzeniem jest, aby właściciele szczeniąt urodzonych w naszej hodowli pozostawali z nami w ciągłym kontakcie. Niezależnie od okoliczności zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji, nie zapominajcie o nas ;-)

Dogi niemieckie to wspaniała rasa ale hodowla dogów to niezwykle trudne i odpowiedzialne zadanie. Wymaga ciągłego zaangażowania i pochłania niezmiernie dużo czasu, niejednokrotnie kosztem bliskich nam osób. Codzienne życie z kilkoma dogami nie zawsze wygląda tak pięknie jak na zdjęciach...
Obok radości i sukcesów są także niezwykle trudne chwile i bolesne porażki...

Wszystko to, co udało mi się dotychczas osiągnąć w hodowli, nie byłoby możliwe bez zrozumienia, wsparcia i pomocy całej mojej rodziny a w szczególności mojego męża, który na co dzień współuczestniczy w tej mojej zwariowanej pasji ;-)

Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się zrealizować choć część moich planów hodowlanych. Czy jest to możliwe?! Dlaczego nie?!
Dziś wiem, że marzenia się spełniają !!!

Aneta Kołodziejczyk- 1999 -KORA - nasza pierwsza suczka (1999-2003)

Pierwszy dog pojawił się w naszej rodzinie w sierpniu 1999 roku.

KORA - czarna suczka o wielkim sercu i dość niezwykłym usposobieniu, nie posiadała wprawdzie rodowodu, mimo to była wyjątkowym dogiem - była spełnieniem moich marzeń...

Dziś mogę powiedzieć, że tak właściwie od niej wszystko się zaczęło :-)
To ona zaszczepiła w nas pasję i rozkochała w tej wyjątkowej rasie. Z nią uczyliśmy się życia z dogiem, przeżywając wiele wspaniałych ale także niezwykle trudnych i bolesnych chwil...

KORA była mądrą i bardzo oddaną suczką, jednak ciągłe choroby nie pozwoliły jej cieszyć się życiem zbyt długo. Opuściła nas nagle, mając zaledwie 3,5 roku.- 2003 -ŁAGIEWKA Oregon

W maju 2003 roku w naszym domu zamieszkała ŁAGIEWKA Oregon - suczka też czarna, ale jakże inna od pierwszej! Dusza diabła wcielona w subtelne i pozornie delikatne ciało...

Pierwsze wspólne wystawy, sukcesy i medale, szybko ukończony Młodzieżowy i dorosły Championat Polski - wszystko to cieszyło nas niezwykle, pobudzając jednocześnie w istotny sposób nasze aspiracje hodowlane :-)


ŁAGIEWKA uświadomiła nam, że posiadanie doga nie musi wiązać się tylko ze smutkiem i strachem przed kolejną chorobą. Uzmysłowiła nam, że radość należy czerpać z każdego dnia, z każdej chwili spędzonej z dogiem, że cieszyć może wszystko - nawet brak miejsca na kanapie i we własnym łóżku oraz ciągłe wyjaśnianie znajomym, dlaczego przy naszym stole musi być zawsze więcej głów niż talerzy...- 2004 -NEON NUGAT Oregon


Kiedy ŁAGIEWKA miała dwanaście miesięcy do naszej rodziny dołączył następny dog, tym razem pies arlekin, NEON NUGAT Oregon.

Jego pojawienie się w naszym domu było dość niespodziewane, ponieważ od jakiegoś czasu w naszych planach był dog, owszem, ale nie pies tylko suka !!! Los sprawił jednak, że żadna arlekinka nie urodziła się w oczekiwanym wówczas miocie a pragnienie posiadania kolejnego doga było silniejsze od nas...

NEON wyrósł na poprawnego ale dość przeciętnego psa, z mocno skomplikowanym charakterem.
Nie zrobił także porywającej kariery wystawowej, niemniej jednak ukończył Młodzieżowy i dorosły Championat Polski :-)
Neonek nie przepadał za wystawami a na ringu czuł się wyraźnie zagubiony i zdegustowany, dlatego od ukończenia drugiego roku życia relaksował się głównie na kanapie, co cieszyło go zdecydowanie bardziej ;-)
- 2005 -miot A-Atheneum


W czerwcu 2005 roku urodziły się w naszej hodowli pierwsze szczenięta - miot "A" Atheneum.
Partnerem ŁAGIEWKI został niezwykle utytułowany arlekin o francuskim pochodzeniu, Zwycięzca Europy z 2005 roku, Inter oraz Multichampion ULONAS des Teres de la Rairie.

ŁAGIEWKA urodziła osiem wspaniałych szczeniąt: 1 psa arlekina, 2 czarne suczki, 3 czarne pieski oraz 2 pieski merle.

Wszystkie maluchy szybko zamieszały w nowych domach a dziś przynoszą swoim właścicielom dużo radości i satysfakcji.

APHRODITA AJTRA Atheneum AGLAUROS AGELAOS Atheneum

Z miotu "A" w naszej hodowli pozostały dwa dogi.

Razem z nami zamieszkał arlekin WILSON, czyli AGLAUROS AGELAOS, natomiast FREDKA, czarna dziewczynka APHRODITA AJTRA zamieszała w Gnieźnie, na zasadach współwłasności z naszymi przyjaciółmi: Magdą oraz jej mężem Karolem.

Rok 2006 to okres szczególnie szczęśliwy dla naszej hodowli.
Dzieci ŁAGIEWKI z miotu "A" zaczęły odnosić swoje pierwsze sukcesy wystawowe.

AGLAUROS, APHRODITA i ATROPOS w bardzo krótkim czasie uzyskały tytuły Młodzieżowych Championów Polski.

Klubowa Wystawa Dogów Niemieckich 2006

Dla mnie, początkującego wówczas hodowcy, było to wielkie osiągnięcie - pierwszy miot, pierwsze wychowane w naszym domu szczenięta i od razu takie sukcesy !!!
Byliśmy niezwykle dumni z naszych dzieci :-)

Z miotu "A" na ringach wystawowych pokazało się pięć dogów:
ATHENA AZALEA wystąpiła dwa razy w klasie młodzieży, ATROPOS ATREUS uzyskał tytuł Młodzieżowego Championa Polski a ALEXANDER AGENOR ukończył dorosły Championat Polski.

Najwięcej sukcesów wystawowych z tego miotu mają na swoim koncie APHRODITA i AGLAUROS, którzy ukończyli zarówno Młodzieżowe, jak i dorosłe Championaty Polski oraz wielokrotnie uzyskiwali wnioski CACIB oraz tytuły Zwycięzców Rasy.

Klubowa Wystawa Dogów Niemieckich 2006

W 2006 roku na Klubowej Wystawie Dogów Niemieckich w Łodzi APHRODITA i AGLAUROS zajęli także II miejsce w wyborach Najlepszej Pary Hodowlanej Klubu :-)

Na tej samej wystawie AGLAUROS zdobył ponadto tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu Doga Niemieckiego i dwa razy stanął na podium w konkurencjach finałowych, zajmując III miejsce w wyborach BIS Juniorów oraz II miejsce podczas wyboru Najpiękniejszego Doga Wystawy Klubowej.

Największym jednak osiągnięciem AGLAUROSA było uzyskanie tytułu INTERCHAMPIONA - dla mnie to chyba najważniejszy i jednocześnie największy do tej pory sukces, bo to mój pierwszy wyhodowany przeze mnie pies, który uzyskał taki tytuł :-)- 2006 -miot B-Atheneum

W listopadzie 2006 roku na świat przyszły kolejne dzieci ŁAGIEWKI - miot "B" Atheneum.
Ojcem szczeniąt został piękny i utytułowany arlekin o francuskim pochodzeniu, vice-Zwycięzca Świata z 2006 roku VERAX des Habits Rouges.

Tym razem, dobierając ŁAGIEWCE partnera, liczyłam przede wszystkim na uzyskanie ładnie umaszczonych arlekinów, których tak brakowało mi w pierwszym miocie...

ŁAGIEWKA urodziła nam 8 wspaniałych szczeniąt i prawie tak jak mi się wymarzyło:
2 suczki arlekinki, 2 psy arlekiny, 2 czarne pieski oraz 2 szczeniaczki merle: pieska i suczkę.

BERENICA BIXENTA Atheneum


Z miotu "B"
w naszej hodowli pozostały dwie suczki arlekinki.

Razem z nami zamieszkała BROMBA, czyli BERENICA BIXENTA, natomiast BASHIRA BASHRA w ramach warunku hodowlanego wyjechała z Gniezna i zamieszkała ze swoją współwłaścicielką.

Z naszego drugiego miotu na ringach wystawowych pokazuje się pięć dogów:

BALDERYK BALDER wystąpił dwa razy w klasie młodzieży, a po kilku latach także w klasie otwartej, uzyskując 2 razy wniosek CWC, BARTIMEUS BRAHUS pokazuje się na wystawach w Niemczech, BASHIRA BASHRA ukończyła dorosły Championat Polski a BASHIR BASHARAT, został dorosłym Championem Polski oraz uzyskał tytuł Zwycięzcy Klubu Doga Niemieckiego w 2009 roku :-)

Najbardziej utytułowanym dogiem z tego miotu jest nasza suczka BERENICA BIXENTA, która ukończyła zarówno Młodzieżowy, jak i dorosły Championat Polski, została Młodzieżowym Zwycięzcą Polski w 2007 roku oraz uzyskała tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Europy Środkowej i Wschodniej :-)- 2007 -miot 'A' Źródło Wełny

Rok 2007 to sprawdzian dla naszych młodych reproduktorów: NEONA i AGLAUROSA :-)

Pierwszego marca 2007 roku w hodowli ŹRÓDŁO WEŁNY przyszły na świat pierwsze, i jak się potem okazało, jedyne dzieci NEONA :-). Matką szczeniąt została BALLADYNA Myśliwi Wodana

Urodziło się 7 szczeniąt: suczka arlekinka ALISJA, dwa czarne psy: ARON GABOR i AHMET, dwie czarne suczki: AISZA i ASTRA ZORRIKA oraz jedna suczka płytowa ANABEL.

Z tego miotu wystawiana jest tylko AISZA Źródło Wełny.


miot 'B' Obrowska Tradycja

Trzeciego marca 2007 roku ojcem został także AGLAUROS :-)

W hodowli OBROWSKA TRADYCJA na świat przyszło 8 szczeniąt:
piesek arlekin BOSS, suczka arlekinka BAYRA, trzy czarne psy: BOHUN, BASSCO oraz BAAL, jedna czarna suczka BASTA oraz dwa szczeniaczki merle: piesek BONO i suczka BUJDA. Matką szczeniąt została BATAVIA Myśliwi Wodana

Z tego miotu na ringach wystawowych pokazują się dwa dogi, które zostały razem z Hanią Falutą w hodowli OBROWSKA TRADYCJA:
BAYRA, która ukończyła Młodzieżowy i dorosły Championat Polski oraz BOHUN, który w 2008 roku zdobył Zwycięstwo Polski i ukończył dorosły Championat :-)

miot 'J' Król Arlekin


W kwietniu 2007 roku urodziły się kolejne dzieci AGLAUROSA.

W hodowli KRÓL ARLEKIN przyszło na świat 9 szczeniąt: trzy suczki arlekinki: JEWEL OF LOVE, JULIETTE QUEEN i JOLLY QUEEN, jeden pies arlekin JAGUAR, trzy czarne pieski: JOHNNY WALKER, JOKER i JOY FROM LOVE oraz dwie suczki merle: JOSEPHINA TO LOVE oraz JASMINE TO LOVE

Szczenięta rozjechały się po całym świecie: JAGUAR i JEWEL poleciały do USA, JOHNNY pojechał do Niemiec, JOSEPHINA zamieszkała w Czechach a pozostałe szczenięta znalazły nowe domy w Polsce, ale na ringu wystawowym pokazała się jedynie kilka razy JOLLY QUEEN :-)

Akira Acra Serenczas


W październiku 2007 roku nasz AGLAUROS po raz trzeci został ojcem - w hodowli SERENCZAS urodziły się 3 szczenięta: 1 suczka arlekinka AKIRA ACRA oraz 2 pieski: czarny ANICO i merle ABRYS.

Z tego miotu w naszej hodowli pozostała arlekinka AKIRA ACRA Serenczas, która w ramach warunku hodowlanego dołączyła do naszej suczki BASHIRY BASHRY Atheneum.

AKIRA jest bardzo podobna do swojego ojca... Odziedziczyła po nim wiele specyficznych zachowań, ale także typ urody, charakter oraz znakomity temperament wystawowy. Dzielnie naśladuje swego ojca również na ringach wystawowych, zdobywając kolejne tytuły i osiągnięcia -:)

Mamy głęboką nadzieję, że potencjał odziedziczony po ojcu będzie przekazywać swoim dzieciom a w przyszłości także wnukom ;-)

miot 'B' Źródło Wełny


Nasz AGLAUROS został ojcem jeszcze dwa razy.


W listopadzie 2008 roku w hodowli ŹRÓDŁO WEŁNY przyszło na świat 8 szczeniąt:
jedna suczka arlekinka: BAGIRA, trzy czarne suczki: BIRRA, BAFRA oraz BIZEA, dwa czarne pieski: BUDRYS i BRYTAN oraz dwa szczeniaczki merle: piesek BONZO oraz suczka BETHI.

Natomiast we wrześniu 2009 roku w hodowli MOLOSEUM urodziły się dwa szczeniaczki:
biały piesek ORLANDO oraz suczka merle OLEŃKA.

Dziś na ringach wystawowych można oglądać już nie tylko dzieci, ale także wnuki AGLAUROSA, które odnoszą swoje pierwsze sukcesy, zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju, z czego jesteśmy niezwykle dumni :-)
W połowie 2007 roku - po 4 latach od założenia hodowli ATHENEUM musieliśmy zmienić przydomek hodowlany, aby zgodnie z obowiązującymi wymogami zarejestrować naszą hodowlę w FCI...

Tym samym, wraz z nowym przydomkiem ATHENEUM ALTER IDEM (FCI) rozpoczął się kolejny etap naszej historii.
- 2008 -Trzy kolejne lata to okres niezwykle dla mnie trudny z hodowlanego punktu widzenia. Wiele dylematów i trudnych decyzji...

Moje wymarzone arlekinki: BASHIRA i BERENICA dorosły i uzyskały uprawnienia hodowlane. Każda z nich była inna, jednak żadna z nich nie spełniła naszych oczekiwań... Obydwie miały piękny kolor ale ich uroda oraz charakter istotnie odbiegały od typu doga, jaki chcielibyśmy rozwijać w naszej hodowli... Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy kontynuować tej linii hodowlanej - w związku z czym BASIA i BROMBA nigdy nie miały potomstwa.

Podjęte decyzje zmusiły mnie do weryfikacji planów hodowlanych... Postanowiłam na jakiś czas odłożyć "arlekinowe" marzenia... Zdecydowałam, że kolejny miot w naszej hodowli będzie zupełnie inny. Razem z Magdą, współwłaścicielką APHRODITY, wybrałyśmy dla naszej suczki pięknego czarnego psa, o ciekawym francusko-włoskim rodowodzie. Poszukiwania odpowiedniego partnera trwały niezwykle długo, ale warto było poczekać :-)

miot 'C' Atheneum Alter IdemW lipcu 2008 roku urodziło się drugie pokolenie dogów w naszej hodowli i jednocześnie pierwsze pokolenie szczeniąt z naszym nowym przydomkiem hodowlanym ATHENEUM ALTER IDEM...
Nowy przydomek, nowa koncepcja i nowy kierunek w hodowli :-)

Rodzicami miotu "C" zostali: APHRODITA AJTRA Atheneum - suczka z naszego pierwszego miotu oraz elegancki czarny pies z błękitnym genem - Champion Francji DAMAN del Nord Ovest.

Na świat przyszło sześć cudownych czarnych szczeniąt - 3 suczki i 3 pieski :-)


CACHAREL CASHMIR Atheneum Alter Idem CHARISMA CHASHIMA Atheneum Alter Idem

Z miotu "C" w naszej hodowli pozostały dwie suczki.

Razem z nami zamieszkała CHRUPKA, czyli CHARISMA CHASHIMA, natomiast CACHAREL CASHMIR, na zasadach współwłasności, dołączyła do naszych dwóch arlekinek: BASHIRY i AKIRY.

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami badania genetyczne wykazały, że część szczeniąt z tego miotu odziedziczyła po swoim ojcu błękitny gen.

Nosicielką błękitnego genu była także nasza suczka CHARISMA, co dało nam nadzieję, że kiedyś w naszej hodowli przyjdą na świat błękitne szczenięta :-)

Z miotu "C" na ringach wystawowych pokazuje się 5 dogów:
nasza CHARISMA oraz CACHAREL, które ukończyły Młodzieżowe i Dorosłe Championaty Polski, CAPRICCIO, któremu brakuje tylko jednego wniosku CWC do ukończenia Championatu, CADAMAEL, który ukończył Młodzieżowy i Dorosły Championat Polski, uzyskał tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski 2009, został Zwycięzcą Klubu Doga Niemieckiego w 2010 roku oraz stanął na podium w konkurencjach finałowych, zajmując I miejsce podczas wyboru Najpiękniejszego Doga Wystawy Klubowej oraz CIRRUS, który został Młodzieżowym i Dorosłym Championem Polski oraz uzyskał tytuł Zwycięzcy Klubu Doga Niemieckiego w 2013 roku.
- 2010 -
Po kilku latach mogłam powrócić do "arlekinowych" marzeń :-)
W maju 2010 urodziły się kolejne szczenięta w naszej hodowli - miot "D" Atheneum Alter Idem.

Matką szczeniąt została nasza warunkowa suczka AKIRA ACRA Serenczas a jej partnerem czarny pies o niemieckim pochodzeniu GILMORE vom Schloß Laupheim.

Na świat przyszło siedem szczeniąt: 3 arlekiny - dwie suczki i jeden piesek oraz 4 czarne szczenięta - jedna suczka i trzy pieski.

DEBORAH DASHA Atheneum Alter Idem


Z tego miotu w naszej hodowli pozostała pierwotnie arlekinka DEBORAH DASHA, która w ramach warunku hodowlanego zamieszkała w Jeleniej Górze.

Niestety, po jakimś czasie, z powodu splotu różnych zdarzeń losowych DEBORAH musiała zmienić dom a my musieliśmy zrezygnować z warunku hodowlanego...

W efekcie DEBORAH DASHA zamieszkała w Lesznie, z Jadzią Szłapką i jej Rodziną w hodowli JAG-SZA

Z miotu "D" na ringach wystawowych pokazały się dotychczas trzy dogi:
dwie arlekinki DABORKA i DRUSILLA oraz czarny pies DESIDERIO.


Wraz z wypełnieniem warunku hodowlanego wygasły nasze prawa współwłasności do AKIRY ACRY Serenczas.
Aby ostatecznie zamknąć pewien rozdział naszej historii zrezygnowaliśmy także z praw współwłasności do dwóch naszych pozostałych suczek, mieszkających razem z AKIRĄ: BASHIRY BASHRY Atheneum oraz CACHAREL CASHMIR Atheneum Alter Idem.

Niestety, jak się wkrótce okazało, życie nie zawsze układa się zgodnie z oczekiwaniami i często pisze zaskakujące scenariusze... CACHAREL CASHMIR niespodziewanie odeszła, mając niespełna 2 lata i 4 miesiące...
- 2011 -W 2011 roku nasza hodowla liczyła 7 dogów :-)
Razem z nami w domu mieszkało pięć z nich: 8 letnia ŁAGIEWKA Oregon - założycielka i nestorka naszego rodu oraz jej dzieci:
5,5 letni AGLAUROS AGELAOS Atheneum i 4 letnia BERENICA BIXENTA Atheneum, wnuczka Łagiewki - 2,5 letnia CHARISMA CHASHIMA Atheneum Alter Idem oraz nasz 7 letni pies NEON NUGAT Oregon.

Dwie pozostałe suczki z naszego hodowlanego stada mieszkały u naszych przyjaciół:
APHRODITA AJTRA Atheneum, na zasadach współwłasności przebywała pod opieką Magdy i Karola w Gnieźnie, natomiast najmłodsza arlekinka DEBORAH DASHA Atheneum Alter Idem, w ramach warunku hodowlanego, mieszkała jeszcze wtedy z Marzeną w Jeleniej Górze.


Akira Acra Serenczas

Atheneum Alter Idem - 2011    - 2012 -Przez dwa kolejne lata, przyszło nam zmagać się z tym co nieuniknione i w zasadzie przewidywalne ale bardzo trudne do zaakceptowania.

Zaczęły odchodzić nasze dogi... Najpierw NEON NUGAT Oregon, potem AGLAUROS AGELAOS Atheneum, jego siostra APHRODITA AJTRA Atheneum oraz nestorka i założycielka naszej hodowli ŁAGIEWKA Oregon.

Kiedy w maju 2014 roku - zupełnie niespodziewanie i stanowczo za wcześnie - odeszła nasza najmłodsza suczka CHARISMA CHASHIMA Atheneum Alter Idem mój świat całkiem się zawalił...

Niedługo potem, zaledwie 5 miesięcy później, odeszła także BERENICA BIXENTA Atheneum - ostatnia suczka mieszkająca razem z nami.
To był już koniec. W domu zrobiło się przeraźliwie pusto, cicho i smutno. Zgasło światło, zakończył się kolejny etap.

Wraz z odejściem CHARISMY w gruzach legły wszystkie moje plany i marzenia. Straciłam możliwość kontynuacji kierunku, z którym wiązałam bardzo duże nadzieje.

Na błękitne szczenięta po CHRUPCE czekałam bardzo długo - niestety nie udało się. Zabrakło czasu, przychylności losu, może trochę zabrakło też mojej determinacji...
Takiego końca nie planowałam - wszystko to stało się tak niespodziewanie, zdecydowanie za szybko i zupełnie bez sensu...
- 2015 -ESTRELLA Czar Olbrzyma


Za nami trudny czas i wiele przygnębiających chwil, ale w końcu zaczęło robić się coraz jaśniej ;)

Nie doczekałam się wprawdzie szczeniąt po CHRUPCE, ale udało mi się odzyskać chociaż część własnych genów do dalszej hodowli.

W lutym 2015 w naszym domu zamieszkała arlekinka ESTRELLA Czar Olbrzyma, córka CADMAELA - brata mojej kochanej CHARISMY...
ESTRELLA przewróciła nasze życie do góry nogami - a wprowadzając do domu dawno zapomniany chaos dodała nam nowej energii ;)

Wróciła nadzieja, że to jeszcze nie koniec, że może jeszcze kiedyś coś ciekawego w naszej hodowli się wydarzy...
IZABELA ŁĘCKA Moloseum
Pełna optymizmu i nowej energii postanowiłam dalej realizować swoje marzenia.
Marzenia o błękitnej suczce.

Szukałam bardzo długo, bo ONA miała być wyjątkowa, niepowtarzalna, miała być spelnieniem moich marzeń.
W końcu JĄ znalazlam ale los ponownie ze mnie zakpił...

IZABELA ŁĘCKA Moloseum - zamieszkała z nami 13 września 2015

Nasze wspólne szczęście trwało niestety bardzo krótko.
IZABELA odeszła nagle i niespodziewanie... dlaczego?! była jeszcze dzieckiem, miała zaledwie 5,5 miesiąca...

Tak bardzo tęsknię...

17.05.2015      31.10.2015
- 2016 -FALBANKA na Szlaku Kormorana


Hodowla Dogów Niemieckich uczy pokory.
Można mieć marzenia i ambitne plany, można robić wiele, aby je realizować, niestety czasem się nie udaje.
Życie i tak napisze własny scenariusz...

W ostatnich latach straciłam wiele dogów, każdy z nich odszedł z jakiegoś powodu, niejednokrotnie za szybko,
każdy w innym wieku, ale na to niestety nie ma reguły.
Wciąż nie potrafię tego faktu zaakceptować, ale mimo wszystko dalej staram się iść za swoimi marzeniami.
Życie toczy się dalej, nie można stać w miejscu i żyć tylko wspomnieniami....


Po ośmiu miesiącach od odejścia IZABELI, w naszym domu zamieszkała ponownie błękitna suczka.
Wyjazd na Mazury i do tego w Dzień Dziecka nie mógł zakończyć się inaczej ;)
Razem z nami przyjechała FALBANKA na Szlaku Kormorana, córka MITSUBISHI Frankidogi oraz ABRACADABRA Pietas Julia.
- 2018 -ESTRELLA Czar Olbrzyma FALBANKA na Szlaku Kormorana


I tak historia zatoczyła koło...
Ponownie mam w domu dwa młode dogi i jestem szczęśliwa tak samo jak wtedy.
Z perspektywy czasu żałuję jedynie tego, że przez tyle lat nie udało mi się...
że nie zdążyłam wyhodować suczki dla siebie, suczki z własnym przydomkiem hodowlanym.

ESTRELLA i FALBANKA - każda z nich jest inna, dwa całkowicie odmienne typy doga i bardzo różne charaktery, ale póki co świetnie się dogadują.
Wyrosły na dorodne panny, ukończyły Młodzieżowe i Dorosłe Championaty Polski, wielokrotnie uzyskiwały wnioski CWC, CACIB, tytuły Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie, BOS oraz BOB.

Jestem z nich dumna i myślę, że nie ma na co czekać dalej.
Chyba to jest właśnie ten czas - dla nich i dla mnie :)